Návštěva předškoláků z MŠ Malý strom na naší škole

V rámci spolupráce základní a mateřské školy nás ZŠ Horácké náměstí již několik let zve, abychom se s našimi předškoláky přišli podívat, jak probíhá výuka v prvních třídách. Loni jsme se díky pandemii Covid - 19 nemohli zúčastnit přímo výuky, a tak si pro nás žáci 2. a 3. tříd připravili na hřišti sportovní hry. Bylo to super, ale přece jen jsme se letos hodně těšili na návštěvu přímo ve třídě v rámci vyučování. Naši předškoláci byli plni očekávání, jak to bude ve třídě vypadat a jak bude vyučování probíhat.
Vybrali jsme si 1.D, protože máme ve třídě několik „absolventů“. Pro naše předškoláky to byl o to větší zážitek, že mohli pozorovat, jak to jejich kamarádům ze školky ve škole jde. Byli jsme se podívat na hodinu českého jazyka. Paní učitelka měla hodinu perfektně nachystanou. Dala našim předškolákům prostor, aby se pomalu rozkoukali, a pak je začala postupně zapojovat do jednotlivých aktivit. Činnosti efektivně střídala. Chvíli nám prvňáčci ukazovali, co už se naučili a jak jednotlivé znalosti procvičují. A pak zase zapojila naše předškoláky, aby si něco zkusili nebo aby v některých aktivitách prvňáčkům asistovali.
Ukázková hodina dokonale splnila svůj účel. Moc nás to všechny bavilo a naši předškoláci se teď do školy těší ještě víc než dřív.
Mgr. Markéta Přibylová, Mateřská škola Malý strom

Obrázek