Řekli o nás...

Druhý stupeň očima našich žáků

Dobrý den,

touto cestou bych ještě jednou ráda poděkovala za možnost, prezentovat náš kroužek háčkování během Dne otevřených dveří ve škole 22. května 2024. Měla jsem velkou radost ze zájmu dětí o přestávkách a řady dospělých, kteří si přišli školu prohlédnout. Děvčata z kroužku výstava jejich prací povzbudila do dalšího tvoření a prohloubila vazby, které mezi sebou, v rámci kroužku, i mimo něj mají.

Ještě jednou děkuji, že se mohu podílet na mimoškolní činnosti vaší školy.

Srdečně zdravím a přeji pěkný den,

Jana Hájková

www.janahajkova.cz/krouzek


Vážená paní ředitelko.
Chci vyjádřit své nejhlubší a nejupřímnější poděkování za skvělou spolupráci Vám, paní zástupkyni Mendlové, žákům 9. třídy, kteří vypomáhali, a přeneseně všem Vašim kolegům při realizaci dopravní soutěže mladých cyklistů, která se uskutečnila dne 13. května v prostorách Vaší školy a dopravního hřiště. Letošní ročník se dle mých vlastních zkušeností řadí k těm nejpovedenějším a to minimálně za skoro 15 let, co zastávám pozici krajského koordinátora BESIPu.
Uvědomuji si nelehkost úkolu zajistit běžný provoz školy a k tomu hostit velkou soutěž, ale Vy a Vaši zástupci jste vše zvládli na výbornou. Žáci, kteří nám vypomáhali, se svých úkolů zhostili neméně zodpovědně a tohle všechno přispělo k celkové kvalitě a výborné atmosféře, která soutěž provázela od začátku až do konce.
Ještě jednou děkuji a budu doufat v další vynikající spolupráci do dalších ročníků soutěže nebo společných akcí pro děti a mládež.
Ing Pavel Čížek
Krajský koordinátor BESIP pro JMK
Ředitel Centra AMAVET - Junior Brno
 

Dobrý den pane učiteli, 
dovolte, abych srdečně poděkovala jak já, tak Rosťa za super výlet do Švýcarska, který jste pro žáky uspořádali. Rosťa přijel naprosto spokojený, plný zážitků a šťastný. Jediné negativum, které říkal bylo, že to bylo krátké. Že by příště jel na týden. 😀 
Jste vy i vaše kolegyně super tým a opravdu vám všem patří velké díky. A to i pánům řidičům. I na ně jsem slyšela samou chválu. 🤗 
Přeji vám pěkný víkend a ještě jednou děkujeme za vše.

Rodič žáka 2. stupně


Hezké ráno,

chtěla jsem Vám opravdu moc poděkovat za prohlídku a za čas, který jste nám věnovala. S Maru jsme to dnes ráno probrali a je opravdu nadšená, takže přestup rovnou potvrzujeme a už to jinde zkoušet nebudeme.

Ve škole jsme se cítili opravdu moc příjemně – abych Vás trochu pobavila Maruška se pak vyjádřila, že jste jí připadala spíše jako p. družinářka než jako p. ředitelka – což naprosto vystihuje, jak odlišnou atmosféru zažívá na jiné škole, souběžně s tím, že jí tak trvalo, než se odvážila se Vás na něco zeptat, protože tímto způsobem vůbec není zvyklá s učiteli, natož s ředitelem komunikovat. A to jsme chtěli změnit, protože při roční distanční výuce jsme si s manželem uvědomili, že je pro nás mnohem důležitější jakými lidmi - učiteli je obklopena, ve smyslu jak s nimi může vést dialog, zda jí okolí vnímá jako partnera (…)Takže se moc těším, že v tomto se bude moct Maruška rozvíjet dál, nehledě na to, že se konečně bude moci více věnovat sportu, protože pohyb je pro ni opravdu důležitý. Současně velmi ocenila jak máte strukturovanou i distanční výuku a domácí přípravu – možnost, kde si věci dohledat, vědět, co je v plánu.

Mně osobně velmi těší, že je možné tento způsob výuky realizovat i na klasické státní škole, když je vůle a nadšení. Tak se moc těšíme společně s Maruškou od září na viděnou.

Rodič žákyně 1. stupně


Jsem jako matka budoucího deváťáka ráda, že takovou informaci mám. Jako učitelka této školy vím, že směr je správný, o tom není pochyby.

Rodič žáka 8. ročníku


Dobrý den,

chtěla bych poděkovat učitelům českého jazyka a matematiky za skvělou přípravu na přijímací zkoušky.

Rodič žáka 9. ročníku


Dobrý den,

chtěla bych alespoň touto cestou poděkovat učitelům českého jazyka a matematiky za přípravu dětí na přijímací zkoušky  i v nelehké "korona" době. Vše dobré ve Vaší bohulibé a opravdu kvalitní práci.

Rodič žáka 9. ročníku


Dobrý den,

děkujeme za pomoc při přípravě našeho syna Pavla na přijímací zkoušky na SŠ a také za podporu před zkouškami. Moc si toho vážíme. Obdivuji všechny, kteří tuto těžkou zkoušku zvládli a přitom se připravovali zejména v domácím prostředí. Myslím, že nám tím naše děti dokázaly, že jsou zodpovědní a samostatní. Děkujeme za vše.

Rodiče žáka 9. ročníku


Vážená paní učitelko, vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám jen poděkovat a informovat, že Monica si již krásně na školu zvykla a chodí domů velmi spokojená. Velmi ji baví práce v centrech. Děkujeme Vám.

Rodič žákyně 1. stupně


Vážená paní ředitelko,

tak to vůbec nechápu, jak může někdo odejít "za lepším", protože naše paní učitelka je nejlepší :-) Má respekt a autoritu, přitom je na děti moc hodná a je vidět, že je má moc ráda!!! Umí je perfektně motivovat, snaží se, aby je učivo bavilo, ale přitom je toho hodně naučí... A není to jen můj názor. Vím určitě, že rodiče dětí ze třídy, se kterými se znám, jsou taky nadšení. A vím to nejen ze zkušeností z distanční výuky, ale byla jsem i s našimi předškoláky minulý školní rok na ukázkové hodině ve všech prvních třídách a viděla ji pracovat přímo v hodině. Taky moje máma (celý život učila) u ní byla na dnu otevřených dveří a byla taky z její práce nadšená. Takže to mám z více zdrojů :-) Mějte se a přeji Vám co nejvíc tak spokojených rodičů jako jsme my :-)

Rodič žáka 1. stupně


Vážená paní ředitelko,

(…) Já jsem chtěla moc poděkovat Vám a celému Vašemu týmu za to, jak celou tuto nelehkou situaci zvládáte.
Už na minulý rok na jaře jsem to obdivovala a teď zase. Jak rychle nám předáváte informace o všech změnách, jak se snažíte, aby byl celý výchovně vzdělávací proces co nejefektivnější i za těchto podmínek (distanční výuka, rotační výuka.…) Jak zvládáte testování....Jak se snažíte vyvracet mýty ohledně Hejného metody......no prostě klobouk dolů. Já mám v Řečkovicích soukromou mateřskou školu a vím tím pádem, co to všechno obnáší...Ale my máme 25 dětí..to je nic... Ale při tom Vašem počtu žáků....To musí být opravdu náročné.

Mám dceru ve 2.D na Uprkové a taky musím ocenit práci naší paní učitelky, jak celou dobu perfektně učí děti distančně. Vím, jak je to náročné udržet pozornost takhle malých dětí prostřednictvím monitoru, ale ona to fantasticky zvládá tak, že to děti baví a zároveň využije efektivně ten čas na to, aby je naučila co nejvíc. A my rodiče, abychom toho pak měli na učení méně :-) Zároveň s námi rodiči komunikuje tak skvěle, že pokud máme jakýkoliv problém s učivem, můžeme se na ni obrátit a ona nám pomůže, pošle materiály na procvičování a poradí. Přitom vím, kolik jí to musí dát práce si dělat přípravy na online výuku, a že toho má určitě až až.

Prostě jste skvělí!!!Díky za to...

Rodič žákyně 2. ročníku


Vážená paní ředitelko,

i já děkuji Vám a všem učitelům, kteří se o žáky starají. Není to jednoduché, ale zvládají to perfektně. Je vidět, že je to baví, že si s hodinami dají práci a snaží se děti navnadit. Zejména pan učitel Svoboda, který učí v 6. C fyziku a angličtinu, na jeho hodiny se ráda dívám i já s mužem. Další dík paní učitelce Chalupníkové, která má s dětmi trpělivost a díky ní nemá Bety k matematice až tak velký odpor. A další dík panu třídnímu Novákovi, který se je snaží kolektiv stmelit i takto na dálku. Snad jim těch závěrečných 6 týdnů pomůže, i kdyby se nic nenaučili, tak především budou trávit čas se spolužáky a zajede se jim zase nějaký režim. Hodně síly a hlavně pevné zdraví a nervy do závěrečného finiše školního roku.

Rodič žáka 6. ročníku


Vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám touto cestou také poděkovat za nás rodiče, syn Tomáš se už do školy moc těšil, stejně tak Vám vyjádřit podporu v nastoupené cestě matematiky a Hejného metody (Tomáš má Hejného matematiku od 1. třídy a jde do 6. třídy do sportovky) a zároveň vyjádřit chválu naší paní učitelce Jitce Tiché, se kterou jsme moc spokojeni a budeme se s ní loučit se slzou v oku. Děkujeme.

Rodič žáka 5. ročníku


Dobrý den,

díky za zprávu. Osobně vnímám metodu Hejného jako komplexní systém, který naučí se na věci dívat z různých úhlů pohledu a procvičí mozek v různých typech logických úloh. Obavy rodičů pramení podle mne z toho, že sami tomuto způsobu výkladu matematiky neporozuměli. Já sama v mnohém tápu, ale luštit rébusy mne baví, takže se tím postupně s dcerami prokousáváme.

Rodič žáků 1. stupně


Chci vám poděkovat, že jste mě toho tolik naučil a že jste byl tak skvělý třídní, podle mého názoru ten nejlepší jakého jsem měla (a to jsem jich měla hodně), jsem ráda že jsem byla ve vaší třídě aspoň na ty dva poslední roky. Užijte si prázdniny a doufám, že vás nebude žádná třída zlobit.

Žákyně 9. ročníku


Dobrý večer, paní ředitelko,

ráda bych Vám a všem učitelům, kteří se podíleli na přípravě návratů dětí do školy, poděkovala za všechna opatření a přípravy, díky kterým se dnes mohly děti 1. stupně vrátit do školních lavic. Velice si toho vážíme a také nám to pomůže, neboť i my se vracíme do práce. Dcera dnes říkala, jak máte vše zorganizované, jak je upravená jídelna a stále tam někdo chodil dezinfikovat stoly. Děti se do školy moc těšily, mnohem více než po prázdninách. I přesto, že to pro Vás muselo být složité, tak jste to dokázala doladit tak, aby děti mohly nastoupit.

Ještě jednou velice děkujeme a doufáme, že i tato veškerá opatření budou dočasného charakteru a nastane nám znovu běžný život s běžnými starostmi a radostmi. S poděkováním

Rodič žáka 1. stupně


Dobrý den, paní ředitelko,

chtěla bych Vám na konci tohoto složitého školního roku moc moc poděkovat. Osobně velmi oceňuji Vaše nasazení při on-line výuce a celkově také vnímám s jakou odpovědností a profesionalitou školu řídíte a směřujete. Vaše každodenní práce s dětmi je obdivuhodná a vždycky mi připadne tak přirozená! Přeji vše dobré, hodně odpočinku a hezké letní dny.

Rodič žákyně 1. stupně


(…) Chtěla bych Vám, paní ředitelko, moc poděkovat za krásných 5 let, které jsme mohli prožít ve Vaší škole a s naší paní učitelkou Jarošovou. Byla to pro nás tak srdcová paní učitelka, která má naše díky do konce života. Rostik na ni stále vzpomíná. Uvažovali jsme, že na druhý stupeň půjdeme zkusit školu na Novoměstské. Nakonec jsme ale hlavně díky paní učitelce, s kterou jsme o tom vedli dlouhé debaty, zůstali a teď jsme za to moc rádi. Navíc se synovi splnilo přání, aby měl za třídního učitele pana učitele Kučeru. Děti si ho moc oblíbily a my jako rodiče jsme šťastní, že ho děti mají. Vím, že je v jejich životech posune zase o kus dál a že jim bude velkou oporou. Je to člověk na svém místě, stejně jako byla paní učitelka Jarošová.

Chtěla bych Vám tímto poděkovat a to nejen za tyto dva profesory, ale za celý kolektiv, který Vaše škola má. Děti chodí do školy s radostí a to je pro nás, jako rodiče velmi důležité. Protože pokud se dítě cítí dobře, pak jde všechno líp. Mějte moc hezký den. S přátelským pozdravem

Rodič žáka 2. stupně


Vážené vedení školy,

děkuji, že jste zajistili náhradní výuku plavání, o kterou naše dcera přišla kvůli distančnímu vzdělávání. Letošní intenzivní třítýdenní výuku čtvrťáků velmi oceňujeme a vážíme si jejího zajištění. Naše dcera ani jednu lekci nevynechala, dopilovala prsa se splýváním, kraul, naučila se motýlka a skok šipky ze skokánku. Nám se toto nepodařilo za celé prázdniny. :)

Poděkování patří i plavecké škole Rybka, všem trenérům a třídní učitelce, která se o děti starala. Děkuji a přeji pěkný školní rok.

Rodič žákyně 1. stupně


Vážená paní ředitelko,

většinou Vám asi rodiče píší, když je problém. Já Vám chci dnes napsat poděkování.
Velice děkuji za snahu školy dodržovat opatření proti šíření kovidu a za snahu žáky testovat PCR testy.
Kéž by všichni rodiče pochopili, že nejde o "buzeraci" a omezování svobody, ale o snahu ochránit zdraví dětí, učitelů i nás všech a především, že testování nejlépe všech i očkovaných lidí a všude nejen ve školách je jediný způsob, jak zachovat prezenční výuku a neskončit zase na "distančce" a home-office.

Rodič žáka 1. i 2. stupně


Hezký den,

(…) Jinak jsem vám chtěla napsat, že dcera je ze školy naprosto nadšená, dnes mě doslova umluvila, abych ji pustila, každý den se těší, ve třídě dle jejich slov mají skvělou partu a to že může cvičit každý den je pro ni splněný sen. Tak mám radost, že přestup takto vyšel.

Rodič žákyně 2. stupně


Dobrý den paní ředitelko,

moc Vám držím palce v této nelehké době. Za externí testovací firmu nikdo nemůže a vy jako škola jste udělali maximum pro to, aby vše fungovalo a bylo vše v pořádku. Za moji osobu jste stejně bezvadní, jak všechno zvládáte a jste ihned nachystaní učit žáky i v karanténách a mít vše připravené. Všem pedagogům za to velký dík. Je to náročné období, ale bude určitě jednou už dobře.

Moc Vám, všem pedagogům i ostatním zaměstnancům školy držím palce, ať vše zvládáte dál a hlavně si myslím, že si všichni přejeme, aby škola už nebyla, kromě prázdnin, pro děti zavřená. To je to nejpodstatnější a děláte pro to maximum, co můžete, a za to Vám všem velký dík!!!

Přeji klidný víkend a moc zdravím

Rodič žáka 2. stupně


Dobrý den,

předem bych chtěl poděkovat za včerejší on-line představení metody FIE. Za sebe musím konstatovat, že jsem vůbec netušil jaké pokrokové metody na vaší ZŠ používáte. Několik kaváren se mi nepodařilo stihnou a podrobnější informace o této metodě mě ani nenapadlo hledat, protože název metody (zkratka) mi nic neříkala. Možná mezi odborníky je tato metoda již známá, ale mezi rodiči asi tolik nebude.

Každopádně tato metoda tak jak byla představena a jak ji využíváte na vaší škole mi připadá velmi pokroková a přínosná. Naučit děti přemýšlet a analyzovat zadání (problém) je určitě důležitější, než je učit postup na jedno konkrétní zadání.


Rodič žáka 2. stupně


Vyjádření pana místostarosty k inspekční činnost ČŠI ve školním roce 2021/2022 uveřejněné v časopisu Řeč naleznete zde: http://www.reckovice.info/index.php?option=com_content&view=article&id=2091:zs-horacke-namesti-pohledem-skolni-inspekce-2&catid=85&Itemid=435


Vážená paní ředitelko, Melichárková,

jako rodič žačky třetí třídy ZŠ Úprkova bych Vám a celému pedagogickému týmu ráda a ze srdce poděkovala za včerejší neuvěřitelný zážitek.

Vystoupení jednotlivých tříd byla vyvážená a postihovala nejrůznější témata (taneční, pěvecké, sportovní, vědomostní, zaměřené na různé vyučovací předměty), což ve mně vzbuzovalo zájem, napnutí, pozornost a překvapení po celou dobu vystoupení. Máte na škole velmi nadané žáky. Zároveň si uvědomuji, kolik práce s vymýšlením, přípravami a realizací celé představení stálo času a úsilí žáky i učitele.

DĚKUJI celému pedagogickému týmu a všem žákům za velkolepý a strhující zážitek. Těším se na další taková vystoupení.

Rodič žáka 1. stupně


Dobrý den paní Melichárková,

akce byla úžasná, moc se mi to líbilo. Počasí vám všem také přálo. Velké díky Vám, učitelům. Jste úžasní. Bylo vidět, že i děti si to užívaly. Ikdyž i pro ně to muselo být náročné. Obecně celé škole patří díky za skvělý přístup. Vím o čem mluvím, Daneček není jednoduché dítě. Paní Oprchalová s paní asistentkou mají velkou zásluhu, že se do kolektivu začlenil. Děkuji. Přeji hezký víkend.

Rodič žáka 1. stupně


Hello, Ivana Melichárková!
It was very good organised and interesting event. Thank you )

Rodič žáka 2. stupně


Vážená paní ředitelko,

chtěli bychom Vám poděkovat za úžasné odpoledne na Školní akademii. Akce se opravdu vydařila. Moc jsme si to užili a ještě teď jsme plní dojmů. Velké poděkování patří také všem dětem a pedagogům, kteří se na akci podíleli a kteří věnovali spoustu času přípravám a nacvičování. Byl to opravdu skvělý zážitek!

Rodiče žáka 2. stupně


Dobrý večer paní ředitelko,

mockrát děkujeme za úžasnou akci. Muselo to být náročné pro všechny, kteří se zapojili. Moc jsme si to užili.

Rodič žáka 1. stupně


Hezký den, ráda bych vás pozdravila ještě před začátkem školního roku. Chtěla jsem napsat již na konci června, ale už mi to nevyšlo. Loni k vám naše dcera Maruška přestoupila a myslím, že je v mnoha směrech ve sportovní třídě spokojená.  Samozřejmě byla zvyklá na  jiné učební tempo a i spolužáci byli přece jen trochu klidnější, nicméně já vnímám z naší rodičovské perspektivy, že si ji naopak velmi zlepšila schopnost argumentovat, uvažovat nad věcmi, brát učitele jako partnery k dialogu a  potkávat se na denní  bázi se spolužáky, kteří mají jiné chování i učební možnosti – to mi přijde do života též důležité.  Velmi ji baví Hejného metoda, což nás dost doma překvapilo a velmi si to užívá.

Rodič žáka 2. stupně


Pane Růžička, hezký den,

moc vám děkuji za zprávu a tím pádem i zpětnou vazbu k exkurzi. Vážím si toho, že k nám vaši žáci mohli přijít. Byli skvělými posluchači a rovněž od nich se mi dostala pozitivní zpětná vazba. Pokud byste do budoucna chtěl tuto nebo i jinou podobnou spolupráci, jsem tomu určitě nakloněna.

Bc. Kateřina Měcháčková, DiS., sociální pracovník OSPOD a kurátor pro děti a mládež


Vážená paní ředitelko,

dovoluji si Vám jménem pana Mgr. Filipa Ledera, předsedy představenstva SAKO Brno, a.s., zaslat poděkování za účast i aktivní přístup zástupců Vašeho školního žákovského parlamentu na I. environmentální konferenci SAKO Brno, s názvem „Se školami za zelenější Brno“.

PhDr. Petra Kačírková, Ph.D., ředitelka


Vážená paní ředitelko,

ráda bych touto cestou chtěla velice pochválit pedagogy Vaší školy, obzvláště tři muže, se kterými jsem jela jako průvodkyně v autobuse.

Často jezdím se školami a proto dovedu ohodnotit jejich nevšední přístup a zájem o mládež. Na konci zájezdu v autobuse uspořádali navíc pro děti zábavný kvíz. Naprosto úžasné! Rovněž chování všech dětí bylo vzorné a měli zájem o výklad i prohlídku města. 

Přeji Vám do dalších dní hodně pracovních i osobních úspěchů. S pozdravem

Ing. Marcela Šebestová


Dobrý den paní ředitelko, paní učitelko třídní,

ráda bych Vám oběma znovu poděkovala, Vám paní ředitelko, že jste moji dceru Andreu Hájkovou přijala do Vaší školy a Vám paní učitelko, že se o třídu tak krásně a s nadšením staráte. Jsem šťastná, že Andrejka chodí do tak skvělé školy a vidím na ní, že i ona je spokojená a do školy chodí opravdu ráda.

Byla jsem se opakovaně podívat na Dny otevřených dveří a na Školní akademii a vždycky jsem byla nadšená až dojatá z celkové atmosféry ve škole a viděla jsem opravdový zájem o žáky a zapálení pro výuku u všech pedagogů, které jsem měla možnost poznat "v akci".

Ráda bych ocenila taky velmi vstřícný přístup ve školní kuchyni, kdy Andrejka dostala oběd hned první den a paní na nás byla nesmírně milá. Během Dne otevřených dveří jsem chviličku pobyla v jídelně během svačinky a viděla jsem usměvavé paní kuchařky a doma slyším, že jídlo bývá moc dobré.

Už jsem na tomto světě nějaký ten pátek a vím, že podobný přístup není automatický, a dokážu opravdu ocenit excelentní práci, kterou všichni odvádíte.

Moc si toho vážím.
S pozdravem a díky,
Rodič žákyně 2. stupně


Dobrý den paní ředitelko,

chci reagovat na Váš e-mail a poděkovat jako maminka žáků Vaší školy za tento skvělý nápad a za skvělou akci. Kluci byli nadšení. Hlavně ten starší osmák, který už o svém budoucím povolání přemýšlí, získal opravdu inspirativní a zajímavé informace.
Děkuji za tuto i další aktivity jako jsou odborné exkurze, které dětem rozšiřují obzory a nabízí jim inspiraci pro budoucí povolání. Stejně tak chci poděkovat za nabídku výjezdů do zahraničí, kde děti poznávají Evropu a zároveň jsou nuceny komunikovat v cizím jazyce. Čím více takových možností budou mít, tím lépe. V dnešní době i vyučený zámečník-montér bez znalosti jednoho světového jazyka jen těžko obstojí v české exportně laděné ekonomice.

Díky všem nadšeným pedagogům, kteří toto všechno pro děti chystají a absolvují s nimi.

Rodič žáků 2. stupně


Dobrý den. Pane učiteli moc Vám děkuji za Vaši ochotu. Zároveň bych Vám chtěl poděkovat za včerejší exkurzi na SŠ Jílová. Jirka se konečně rozhodl co se mu líbí a kam chce jít na školu. Vážím si Vaší péče o naše děti. S úctou

Rodič žáka 9. ročníku


Vážená paní ředitelko,


V závěru období čekání na výsledky přijímaček bych velmi ráda touto cestou poděkovala za profesionální přístup školy k celkové přípravě dětí na tento,  v jejich životech významný, moment. Velmi jsme ocenili obsáhlou nabídku přípravných kroužků, poradenství a exkurzí, stejně jako množství informací o jednotlivých školách, které jsme dlouhodobě a pravidelně dostávali. Zejména panu učiteli Růžičkovi patří náš dík a uznání, za jeho erudici, vysoké nasazení a ochotu, s jakou nejen dětem,ale i nám, rodičům, pomáhal zorientovat se v celkovém procesu přijímacího řízení. Poděkování patří ale samozřejmě všem vyučujícím devátého ročníku, mohli jsme totiž od začátku školního roku pozorovat, že s dětmi jednotliví vyučující vedou průběžně tématické hovory, které jednoznačně pomohly k tomu,aby si děti uvědomily vážnost momentu a probudila se v nich potřebná míra zodpovědnosti, ale i zdravá míra respektu k důležitému okamžiku.
 
Věřím, že nezůstanu mezi rodiči jediná, kdo bude uplynulé období vnímat podobně. Ještě jednou děkuji a přeji klidné dny.
 
Rodič žáka 9. ročníku