Dny otevřených dveří na ZŠ Horácké náměstí

Vážení rodiče,

již 15. 3. 2022 můžete opět navštívit naši školu v rámci dne otevřených dveří, které plánujeme organizovat každý měsíc. Více informací o dnech otevřených dveří se dozvíte v aktualitách na našich webových stránkách nebo na Facebooku ZŠ Horácké náměstí 13.

V minulosti jsme školu pro návštěvníky otevírali pravidelně dvakrát ročně. Proč jsme se to rozhodli změnit? Důvodem byly časté dotazy na možnost jít se podívat do výuky i náš záměr ukázat běžný život školy v průběhu celého roku.

To, že máme školu otevřenou každý měsíc, vede k tomu, že každý může vidět i opakování z matematiky či jiného předmětu, spolupráci s asistentem pedagoga nebo také, jak děti píší třeba diktát. Může vidět i to, jak děti „zlobí“ nebo jak jsou prvňáčci čtvrtou hodinu unaveni a musí se jim zařazovat odpočinkové aktivity. Zhlédnout lze také vstřícnost a trpělivost našich učitelů a přátelské prostředí, které se snažíme pro děti budovat.

Pokud někdo z návštěvníků něčemu z našich postupů nerozumí, jsme připraveni na vysvětlování. Prosíme proto návštěvníky, aby tyto dny chápali jako příležitost pro sdílení a vzájemnou komunikaci, jak byly zamýšleny.

Ivana Melichárková

Termíny jednotlivých dnů jsou zveřejněny v kalendáři školního roku.