Bruslení

Stejně jako minulý rok se i v tomto školním roce těšili naši páťáci na bruslení, které probíhá v rámci tělocviku jedenkrát týdně. Bruslení absolvovali úplní začátečníci i zkušení bruslaři. Jak se bruslení líbilo, sledujeme “očima páťáků”.

Na bruslení jsem ve 4. třídě šel jako úplný nováček, protože jsem na bruslích nikdy nestál a když jsem vstoupil na led, hned jsem spadl. Můj cíl zněl jasně: naučit se bruslit! Nejdřív jsem se držel mantinelu oběma rukama, pak jen jednou, pak jsem použil „lachtánka“ a skončila 4. třída. V 5. ročníku mi chvíli trvalo dostat se do formy, piloval jsem základy bruslení s oporou, až jsem na konci zvládl bruslit i sám. Byl jsem šťastný, že jsem to zvládl.

Bruslit jsem uměla, protože s rodiči chodíme pravidelně, ale chtěla jsem se učit i další věci se spolužáky, třeba jízdu pozadu, citronky a piruetu. Ta se mi povedla na posledním bruslení dotočit. A o to šlo.

Za výcvik bruslení tento i minulý rok jsem se naučil bruslit. Neumím sice jezdit pozpátku, ale jsem na svůj výkon pyšný.

Tento rok v bruslení mně otevřel oči. Minulý rok jsem se nedokázal ani pohnout, ale s podporou kamarádů ze třídy se dokáži již na bruslích udržet a bruslit. Děkuji vám.

Cítila jsem se bezpečně. Bylo to super! Paní učitelky jsou strašně milé a je super, že bruslí s námi a učí nás spoustu nových věcí.

Byla to zábava, naučila jsem se piruetu a otočky. Mám radost.

 

 

Obrázek