Piráti a sovičky

Od nového školního roku se naši páťáci ujali svých malých spolužáků z první třídy, aby navázali úzkou spolupráci a mohli být pro první školní rok jejich průvodci a pomocníky. Vše začalo dopisem a vzkazem od pirátů malým sovičkám:

Milé sovičky z 1.C,

v tomto školním roce kotvíme s naší pirátskou lodí na budově Horácké náměstí. Náš pirátský papoušek Arnošt nám vyslepičil, že jste u nás ve škole nováčci, a také to, že vám to ve škole jde skvěle. Po dvou měsících ve školních lavicích již umíte několik písmenek a pomalu začínáte číst slabiky. I počítání a psaní číslic vám nečiní žádné problémy. Máme radost, dobrá práce!
     I přesto se může někdy vyskytnout něco, s čím si nebudete vědět rady, a proto jsme tady MY – piráti z 5.D. Kdykoli se na nás můžete obrátit a my vám pomůžeme nebo si můžeme jen tak popovídat. A abychom se lépe poznali, přijdeme se na vás brzy podívat.

Společné setkání proběhlo krásně. Páťáci si pro své prvňáčky nachystali netradiční hodinu tělocviku, kde se soutěžilo, a byla to velká zábava. Na konci hodiny čekala i malá sladká odměna.
     Už teď se všichni páťáci těší na svá „malušátka“ a jsou hrdí, že mohou pomáhat, být užiteční a vše, co se za pět let ve škole naučili, mohou předat dál. Těšíme se na další společná setkání!

 

Obrázek