Úspěchy našich žáků v soutěžích

Úspěchy v jazykových soutěžích:

V měsíci březnu 2022 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v anglickém a německém jazyce. Naši žáci se umístili na těchto místech:

Anglický jazyk:

6. a 7. třída: Agáta Prášková, 2. místo

8. a 9. třída: Nela Navrátilová, 14. místo

Německý jazyk:

6. a 7. třída: Karolína Vicenová, 4. místo

8. a 9. třída: Jaroslav Janovský, 3. místo

Anglická soutěž English Jungle:

  • Za kategorii pro 3. ročník získala 3. místo Zuzka Kratochvílová ze 3. D
  • Za kategorii pro 4. ročník získal 8. místo Dominik Drobek ze 4.C
  • Za kategorii pro 2. ročník získala 10. místo Sofie Ullmannová ze 2.D

Úspěchy ve sportovních soutěžích:

V dubnu 2022 vybojoval na mistrovství ČR v zápase volným stylem mladších žáků 2. místo Tomáš Sedláček ze 6.C.

V březnu 2022 vybojovala na mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 km 1. místo Lucie Netrefová z 8.D.

Úspěch slaví také Kryštof Nečas z 8.C, který je třikrát mistr ČR v juniorech a žácích v krasojízdě na kole a je nominován na ME.
 
První a druhé místo ve všestrannosti Sokol Brno 1 získala Anna Krejčířová z 8.C.
 
První místo ve volejbale a titul Mistři krajského přeboru získala Nela Smrčková z 8.C. Zároveň je nominována na olympiádu dětí a mláděže (starší žákyně).
 

Příběhy našich sousedů

V úterý 19. 4. 2022 proběhla na radnici Brno-střed slavnostní přehlídka projektů Příběhy našich sousedů. Do tohoto projektu se již tradičně na naší škole zapojujeme, a i letos jsme vyslali dva týmy žáků, kteří zpracovali příběhy dvou pamětníků. Byl to tým 8.A pod vedením paní učitelky Zečevičové, který sdílel prostřednictvím animace příběh syna řeckých imigrantů, pana Anastaziose Jiaxise, a tým 9.B pod vedením pana učitele Svobody, který zpracoval rozhlasovou reportáž o brněnském výtvarníkovi a autorovi kreslených vtipů Bohumilu Jůzovi.

Oba týmy si během prezentací na radnici vedly velmi statečně a děvčata z 9.B v tvrdé konkurenci 10 týmů z celého Brna získaly skvělé 3. místo. Porota u tohoto týmu ocenila historickou věrohodnost jejich reportáže a porovnání historických kontextů období komunismu a let po převratu v roce 1989. Oběma žákovským týmům moc děkujeme za spoustu práce, kterou během projektu odvedli a věříme, že si z něj odnáší cenné zkušenosti do budoucna.


Úspěchy v přírodovědných soutěžích:

Žáci druhého stupně letos reprezentovali naši školu v okresním kole biologické olympiády velmi úspěšně:

  • V kategorii C se účastnili žáci Martin Úlehla a Radek Prokeš z 8.C a postup do krajského kola jim utekl o bod.
  • V kategorii D nás úspěšně reprezentovala Luna Zemborská z 6.A a Valentina Smutná ze 7.A se umístila na skvělém 13. místě v konkurenci víceletých gymnázií. Stává se tak úspěšnou řešitelkou okresního kola biologické olympiády.

Oceňujeme nasazení a píli, kterou všichni naši zúčastnění prokázali. Soutěž zahrnuje prokázání odborných znalostí v testu i zvládnutí praktických dovedností při laboratorním úkolu a poznávání organismů. Nezbytností je i domácí příprava ve volném čase.


Úspěchy v soutěžích s dopravní tematikou:

Celoroční soutěž pro všechny čtvrté ročníky Empík cyklista na dopravním hřišti Riviéra Brno je zaměřená na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích a je zakončena předáním Průkazu cyklisty. Ten za prokázání teoretických znalostí uplatněných při praktických dovednostech spojených s jízdou na kole obdržela většina čtvrťáků z naší školy. Gratulujeme!

Druhou gratulaci posíláme čtyřčlennému družstvu ze 4.C - jmenovitě Zuzce, Anetce, Víťovi a Matymu, kteří 9. května získali krásné 3. místo v soutěži Mladých cyklistů. Společně s dalšími devíti školami prokázali své dovednosti v oblastech, které „pilovali“ právě na Empíkovi, a byli pochváleni za perfektně poskytnutou první pomoc při dopravních nehodách cyklistů.

Gratulujeme a přejeme nadále mnoho úspěchů!